Klasik Tasarımların Vazgeçilmez Ürünü Traverten

Klasik Tasarımların Vazgeçilmez Ürünü Traverten

light-traverten-ozel-tasarim-honlu-3

Traverten, geleneksel yapılarda olduğu kadar modern yapılarda da hem duvar hem de zemin döşemelerinde kullanılmaktadır. İç ve dış mekânlarda birçok alanda uygulanabilir olması da diğer yararları yanında onu vazgeçilmez bir ürün yapmaktadır.

Farklı renk ve doku seçenekleri ile zariflik, şıklık ve doğal bir gürünüm sunmaktadır. Ayrıca eskitme, patlatma, antik kesme, döşeme ile honlama teknikler ile de farklı yüzey dokuları elde edilebilinmektedir. İstenirse mat, istenirse parlak olabildiği gibi gözenekli veya gözeneksiz seçenekleri de bulunmaktadır.

Traverten doğal taşları arasında yumuşak renkleri ve şık görünümü ile de light traverten en çok beğenilen ve tercih edilen traverten çeşididir. Ürünün genel yapısı sebebi ile doğal tonlara sahip olması da hem klasik, hem de modern dekorasyonlarda tamamlayıcı bir unsur yerine geçmektedir.

Doğallık, Sadelik ve Şıklık Tek Türünde

Light traverten diğer traverten çeşitlerine göre daha yumuşak bir renge sahiptir. Açık renkleri ile ortama aydınlık ve ferah bir dokunuş sunmaktadır.

Aydınlığın ve ferahlığın çok önemli olduğu kalabalık mekânlarda kullanılabildiği gibi, genişlik yaratılmak istenen küçük alanlarda da mucizevî farklar yaratabilmektedir. Hem zemin hem de duvar kaplamalarında kullanılması açısından da geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Ülkemizin birçok yerinde çıkartılan traverten, yapılarda mermer ile birlikte sıkça kullanılır. Burdur’dan Mersin’e Sivas’tan Denizli’ye kadar geniş traverten yatakları bulunan ülkemizde hem ulusal hem de uluslararası düzeyde üretim ve satış yapılmaktadır.

Gittikçe büyüyen bir pazar olan traverten sektöründe köklü ve kaliteli firmalar ile çalışılması önemlidir.

Köklü Geçmişi Modern Bir Yapı İle Entegre Eden Eymer Doğaltaş

30 yıllık bir firma olarak traverten ve mermer ürünlerinde hem ulusal hem de uluslararası alanda hizmet veriyoruz. Dünya üzerinde 60 ülkeye üretimimizin yüzde 75’ini ihraç etmekteyiz.

Siyah, bej ve beyaz mermer ürünleri kadar silver, noche ve light traverten ürünleri ile müşterilerimize zengin ürün çeşitliği sunmaktayız. Müşterilerimize özel tasarımlar yapmanın yanı sıra farklı dokularda da ürünler üretmekteyiz.

Eymer olarak etik değerlere bağlılığı, kaliteli ve güvenilir hizmetin yanı sıra müşteri memnuniyetini hedef alan yenilikçi yönetim anlayışı ile bir dünya markası durumundayız.

Bir önceki yazımız olan Doğal Malzemeler ile Dekorasyonlarda Farklı Tasarımlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir