Mimaride Mermer Estetikliği ve Şıklığı

Mimaride Mermer Estetikliği ve Şıklığı

Dünya üzerinde çok fazla çeşit doğaltaş bulunmaktadır. Bunların birçoğu da mimari yapılarda yapı malzemesi olarak kullanılmaktadır. Hem iç hem de dış dekorasyon tasarımlarında kullanılan doğal taşlar arasında en sık tercih edileni ise mermerlerdir.

Tasarlara kattığı estetik şıklıktan, yapı malzemesi olarak sağlamlığına, renklerinin aydınlatma ve dekorasyona olan katkısından ısı ve ses ile sağladığı faydalara kadar pek çok işlevi olan mermerler, ticari ve özel yapıların vazgeçilmez malzemeleridir. Kaplama veya döşeme için kullanılabildiği gibi ahşap, metal gibi farklı yapı malzemeleri ile birlikte de uyum içerisinde kullanılabilir.

Mermerler genellikle beyaz ve gri renkleri doğada fazla şekilde bulunsa bile siyah ve bej mermer de doğada sıkça bulunmakta ve çıkartılmaktadır. Bej mermer yumuşak tonları ile pek çok tasarımın da gözdesi konumundadır.

Bej Mermer İle Yumuşak Hatlar Hoş Tasarımlar

bej mermer

Bej mermer, son dönemlerde dekorasyonlarda klasik beyaz mermerlerin yerini almaya başlamıştır. Özellikle yapıların iç tasarımlarında kullanılmakla birlikte dış bölümlerinde de kullanılmaktadır.

Bej mermerin yumuşak tonları sebebi ile mutfak ve banyo gibi dar alanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Yoğun dokusu ve kendine has yumuşak tonlarda olması sebebi ile tasarımların ayrılmaz bir parçası olmuştur. Diğer mermerler ile de uyumu yanı sıra farklı tasarım materyalleriyle rahat şekilde kullanılabilmesi onu sık tercih edilen bir ürün haline getirmiştir.

Bej mermer, Türkiye genelindeki birçok mermer ocağında bulunmaktadır. Kolay bulunuyor olması da yapı tasarım malzemeleri arasında öne geçmesini sağlamıştır.

Her mermerin seçiminde de olduğu gibi bej mermer seçiminde de kalite ve uluslararası standartlarda üretim yapan firmaların ürünlerinin seçilmesi yapılar için önemlidir. Bu açıdan da 30 yıllık köklü geçmişi ile Eymer Doğaltaş firması kaliteyi ve güveni müşterilerine başarı ile sunmaktadır.

Eymer Doğaltaş Güvencesi İle Kaliteli Mermer Farkı

bej-mermer-eskitme-export1

Eymer Doğaltaş, küçük bir atölyeden 60’dan fazla ülkeye ihracat yapan sektörün öncü firmasıdır. Doğaltaş sektöründe mermer ve traverten ürünleri ile hem ulusal hem de uluslararası firmaların tercih ettiği bir firmadır.

Eymer, müşterilerine kaliteli ürünler kadar zengin ürün çeşitliliği de sunar. Özellikle iç dekorasyonlarda tercih edilen bej mermer ürünleri hem eskitme hem de cilalı çeşitleri ile müşterilerinin taleplerini kolaylıkla karşılamaktadır.

Son Söz

Eymer Doğaltaş, bej mermer ihtiyacının önemli bir kısmını kaliteli ve uluslararası standartlarda üretilen ürünler ile karşılamaktadır. Etik değerlere önem veren yapısı ile teknolojiyi iyi hizmet ve kaliteli ürünler ile harmanlayarak sektörde farklılığını göstermektedir. Ulusal olduğu kadar uluslararası birçok dev projede yer alan Eymer’in Katar’da yer alan projeleri halen devam etmektedir.

Bir önceki yazımız olan Bej Mermerin Ev Dekorasyonu Kullanışlı Olması İle Dikkat Çekiyor başlıklı makalemizde bej mermer hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir