Doğal Malzemeler ile Dekorasyonlarda Farklı Tasarımlar

Doğal Malzemeler ile Dekorasyonlarda Farklı Tasarımlar

Doğal taşlar özellikleri ve binalara sağladıkları faydaları gereği sıklıkla kullanılmaktadır. Yapay yapı malzemelerinin suni görünümü yerine doğal bir görünüm için de doğal taşlar almıştır. Ülkemizde de çok fazla şekilde çıkartılan doğal taşlar inşaat ve yapı sektörünün değişmez yapı malzemesi olmuştur.

Doğal taşlar yapıları ve dokuları gereği ortama aydınlık ve ferahlık hissi vermektedir. Bununun yanı sıra aydınlatmaya katkısı ile de dekorasyonlarda sıradanlığı ortadan kaldırmaktadır. Deseni veya rengi ile her bir tasarımda farklı bir hava veren doğal taşlar mimari yanı sıra sanatta da kullanılmaktadır.

Doğal taşlar arasında ülkemizde mermer kadar bolca bulunan traverten de dekorasyonlara tercih edilmektedir. Hem iç hem de dış dekorasyonların vazgeçilmez ürünü olmuş olan traverten çeşitleri arasında da en geniş ürün çeşidi ile light traverten sıklıkla kullanılmaktadır.

Light Traverten ile Her Dekorasyona Uygun Malzeme

Travertenler arasında en fazla ton seçeneği ile light traverten farklı görünüş ve çeşitleri ile tercih edilmektedir. Binaların hem iç hem de dış dekorasyonlarında yapıların mimari dokusuna uygun şekilde yer alır.

Traverten çeşitleri yapıların tarzlarına uygun olarak farklı tarz ve dokularda da işlenebilinmektedir. Özellikle de light traverten de eskitme, patlatma, patinato veya honlu olarak farklı şekillerde kullanılabilinir. Traverten de bu metotların tek başına kullanılması gibi bazen de light traverten de hem patlatma hem de eskitme metodu aynı anda uygulanır.

Özel tasarımlar içinde üretilebilen bu traverten türü cilalı olsun veya mat olsun her tür yapıda istenilen etkiyi yaratabilmektedir.

Kaliteli Ürünler İle Uzun Süre Dayanacak Tasarımlar

light-traverten-eskitme-8

Dekorasyonlarda kullanılan ve uzun süre dayanması istenen doğal taş ürünlerinin kaliteli ve uluslararası standartlarda üreten firmalardan alınması önemlidir. Eymer Doğaltaş da 30 yıllık köklü geçmişi ile müşterilerine ilk günkü özen ve kalitede hizmet vermektedir.

Eymer, mermerden travertene her türlü dekorasyon için 550’den fazla ürün çeşidi sunmaktadır. 40 bin metrekarelik üretim alanı ve uzman personeli ile kaliteyi ve teknolojiyi en iyi şekilde harmanlamıştır.

Üretiminin yüzde 75’ini ihraç eden Eymer, özellikle light traverten ürününde geniş bir çeşitlilik sunmaktadır. Avrupa ve Ortadoğu da birçok projede yer alan Eymer Doğaltaş’ın halen devam etmekte olan Katar projeleri de bulunmaktadır.

Eymer Doğaltaş, müşteri memnuniyeti hedefi, etik değerlere bağlı kaliteli hizmet anlayışı ile ülkemizde ve dünya üzerinde hizmet vermeye devam etmektedir.

Bir önceki yazımız olan Light Traverten Mermer ile Zarafete Kapılarınızı Aralayın başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir