Mermerin Büyüsünü Mimariye Taşıyan Siyah Mermer İle Tanışın

Mermerin Büyüsünü Mimariye Taşıyan Siyah Mermer İle Tanışın

Özellikle İç Anadolu bölgesinde yoğun olarak bulunan siyah mermer ülkemizin doğaltaş zenginlikleri arasında yer almaktadır. Siyah mermerin en önemli özelliklerinden biri parlaklığını yansıtabilme özelliğidir. Kullanıldığı yapının güzelliğini arttıran siyah mermer dekoratif özelliği yüksek olan bir mermer çeşididir.

Siyah mermerin bir diğer özelliği oldukça sağlam bir malzeme olmasıdır. Uzun yıllar dayanıklı olan siyah mermer çeşitli modellerde satışa sunulmaktadır. Oluşumundaki özellikler sayesinde doğal ve estetik bir görünümü vardır. Farklı model ve tarzlarda sunulmaya müsait tasarım açısından özel bir mermerdir. Günümüzde siyah mermer kullanım alanları oldukça çeşitlidir. Merdivenler, yapı içleri, teraslar, balkonlar, mutfaklar ve banyolar gibi çok farklı alanlarda kullanılmaktadır.

Popüler Siyah Mermer Modelleri Nelerdir?

siyah-mermer-eskitme-12-set-darkSiyah mermer tasarımlarında eskitme, patlatma, mozaik gibi tasarımlar öne çıkmaktadır. Antik bir görüntü yakalamak için eskitme işlemi ile eskitme siyah mermer modelleri yaratılmaktadır. Eskitme siyah mermer mat bir görünüm ve doğal bir şıklık sunar.

Patlatma işlemi ise dekoratif bir görünüm elde etmek için uygulanmaktadır. Parçalara ayrılan mermerin tekrar birleştirilmesi ile oluşturulan patlatma siyah mermer modelleri de oldukça popülerdir.

Siyah mermer tasarımlarında doğallık ve tarihi görünümün oluşturulması yapıların duvarlarını oldukça estetik bir havaya sokmaktadır. Zeminde ve duvarlarda siyah mermer modellerinin kullanılması şık ve özel bir tarz yaratmaktadır.

Siyah Mermer İle Yenilikçi Tasarımlar

Günümüzde mermerin iç ve dış mekânlarda kullanımı oldukça popülerdir. Siyah mermer günümüzün mimarisinde öne çıkan bir malzemedir. Asil ve şık görünümünün yanında yenilikçi tasarımlara olanak tanıması tüm dünyada popüler olmasını sağlamıştır. Evinizin ya da iş yerinizin ilk bakışta etkileyici bir hava yaratmasını siyah mermer modelleri ile sağlayabilirsiniz.

Siyah mermerin daha açık tonlarda taşlar ile bileştirilerek oluşturduğu tasarımlar öne çıkan tasarımlar arasındadır. Lüks otellerin girişlerinde, kamusal alanlarda, hizmet sektöründe ve birçok yaşam alanında sanatsal bir hava kattığından siyah mermer günümüzde oldukça sık tercih edilmektedir. Küçük alanlarda da dekoratif olarak farklı tarzlar deneyebileceğiniz siyah mermer ile yaşam alanlarınızı etkileyici bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Cazibesi ile Her Daim Vazgeçilmez-Siyah Mermer başlıklı makalemizde siyah mermer hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir