Mekân Tasarımlarında Mermer Nerelerde Nasıl Kullanılır?

Mekân Tasarımlarında Mermer Nerelerde Nasıl Kullanılır?

Yüzyıllardır mimarinin vazgeçilmez malzemesi olan mermer günümüzde farklı alanlarda yenilikçi tasarımlarla kullanılmaktadır. Uzun süre dayanıklı ve estetik bir görünümü olan mermer sadece banyo ve mutfaklarda değil ev, ofis, kamusal alan gibi birçok farklı alanda mekânın havasını oldukça değiştiren bir etkiye sahiptir.

Günümüzde yenilikçi mekân tasarımlarında mermer kullanımı oldukça popülerdir. Mekân tasarımlarında kullanılan Noche Traverten mermer gibi farklı mermer çeşitleri yenilikçi tasarımlar için idealdir. Mozaik, traverten, doğaltaş gibi malzemeler farklı tasarım olanakları sunarken duvarlar, zemin gibi alanları estetik bir görünüme sokmaktadır. Eskitme bir görünüm isteyenler için traverten mermer modelleri özel seçenekler sunuyor. Farklı tasarımlarda honlu, patlatma, eskitme mozaik gibi modeller kullanılıyor.

Moda Mekân Tasarımlarına Uygun Yeni Siyah Mermer Modelleri

Mermerin mekan tasarımlarında trend haline geldiği günümüzde oldukça farklı desen ve yapıda mermer çeşitleri satışa sunuluyor. Türkiye’nin öncü mermer firması olan Eymer ülkemizin zengin mermer olanaklarını büyülü mekânlara dönüştürüyor. Dünya genelinde doğaltaş ve mermer tasarımlarında öne çıkan Eymer mermer modelleri moda mekân tasarımlarında kullanılıyor.

Yeni trend mekan tasarımlarında siyah mermer gibi farklı mermer çeşitleri mekanın özel bir tarzının olmasını sağlıyor. Bahçe duvarları, teraslar, iç mekânlar yenilikçi mermer tasarımları ile estetik bir görünüme sahip oluyor. Metrolardan, sanat merkezlerine kadar farklı alanlarda mozaik ve eskitme mermer yapılar kullanılıyor.

Modası Geçmeyen Beyaz Mermer Çeşitlerinoche-traverten-patlatma-eskitme-standart

Kullanım şekli değişse de mermer kullanımının modası geçmiyor. Mekân tasarımlarında kullanılan beyaz mermer çeşitleri günümüzde oldukça farklı seçenekler sunuyor. Mermer tasarımlarında dünyaca ünlü bir firma olan Eymer geleneksel desenleri modern yaklaşımlarla özel tasarımlara dönüştürüyor. Otuz yılı aşkın süredir sektörün öncü firması olmaya devam eden Eymer yaşam alanlarınızda mermerin büyüsünü kalite ile buluşturuyor.

Lüks otellerin de ilk tercihi olan özel mermer tasarımlarını Eymer’de bulabilirsiniz. Çağlar boyu mimarinin özel malzemesi olan mermer günümüzün modern yapılarında özel tasarımlarla kullanılıyor. Siz de mermer tasarımlar ile yaşam alanlarınızı estetik bir görünüme kavuşturabilirsiniz.  Eymer farkı ile Yenilikçi tasarımlar ile etkileyici mekân tasarımları yaratmak mümkün.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizde noche traverten hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir