Siyah Mermer Nedir?

Siyah Mermer Nedir?

Siyah Mermer nedir, çeşitleri nelerdir?

Siyah mermer oluşum esnasında az rastlanan başkalaşım geçirmiş kayaçlarla etkileşime girerek rengini siyah, mavimtırak ya da esmerimsi bir tona yöneten mermer çeşididir. Aslında doğada mermer kaynakları oldukça fazladır. Çok fazla dayanıklı olmaları ve aynı zamanda kullanım alanlarının geniş olması nedeniyle insanlar mermerin renginden çok kullanışına bakmaktadır. Ama siyah mermer diğer mermerler arasında hem daha kaliteli bir kulanım sunmakta hem de oldukça sağlıklı ve uzun ömürlü olmaktadır. Tüm bunların yanında siyah renkteki mermerinde yarattığı şık görüntüden bahsetmek seçimlerinizi etkilemek için yeterli olacaktır. Siyah mermer içerisinde çizgi halinde beyaz parçacıklar bulundurabilir. Bu bazen nokta şeklinde de olabilir ve aslında mermerin oluşum aşamasında kayaçlarla etkileşime girdiğini göstermek için yeterli bir görüntüdür. Bu konuda mermerin herhangi bir kırık ya da çatlak beslemediğinden emin olmak için biraz dikkat yeterli olacaktır. Siyah mermerin diğer mermerlerden çok daha uzun süre kullanılabilmesinin yanında bilinmesi gereken diğer önemli özelliği ise çatlama noktalarını hemen belli ediyor oluşudur. Ama sağlamlığı ile çatlama ya da kırılma gibi bir etki yaratmaz.

Siyah Mermer Antik Eskitme

Siyah mermer çeşitli modellere kolaylıkla girdirebilen bir üründür. Doğal bir maden olması nedeniyle küçük ısısal işlemler sonrası antik bir görünüme kavuşması için üzerine eskitme işlemi uygulanabilir. Aslında bu mermerin görüntüsünde mat bir şıklık ortaya çıkaracağından çok fazla tercih edilmektedir.

Siyah Mermer Patlatma & Eskitme 

Siyah  mermer patlatma ve antik eskitme

Siyah Mermer Patlatma ve Eskitme

Siyah mermer patlatma işlemi mermere dekoratif bir görüntü kazandırmak için yapılır. Genelde parçalara ayrılan ve mat bir görüntüye ulaşan mermerin birleştirilmesi, bu mermer ile duvar ya da çeşitli dekoratif kaplamalar yapılması zanaatkar elinden çıkması gereken bir olaydır. Eymer sitesinin hazırlamış olduğu siyah mermer patlatma mozaik şeklinde hazırlanarak zanaatkarlar tarafından şık bir görüntüye kavuşturulmaktadır. İsterseniz bu dekoratif mermerlere göz atmak için siteyi ziyaret ederek daha fazla bilgi almanız da mümkündür. Ayrıca site üzerinden online olarak satışa sunulan bu mermerleri de almak için sipariş oluşturabilir, ürünleri kısa sürede kapınıza kadar gelmesi için hazırlatabilirsiniz. Site üzerinden karta taksitli satışlar mevcuttur.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir